Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  Некатегоризирано

  Вработените во ЈП ПУП реагираат – ”Исплатен ни е само дел од платата за февруари од 5000 денари”

  ЈП ПУП-Паркинзи од Прилеп на своите вработени им има исплатено само дел од платата за месец февруари во висина од 5000 денари, на 29.03.2021...

  Тетово повторно без вода – од Општината ни трага ни глас!

  РЕАКЦИЈА ДО ЈАВНОСТ По трет пат во неполни два месеци Тетово повторно е оставено без вода за пиење и други основни потреби на жителите. Тетово веќе...

  (Видео) Апасиев: Ако не успее Собранието, Уставен суд ќе го одложи пописот со поништување на самиот Закон

  Изјава на пратеникот и претседател на Левица, Димитар Апасиев, по повод начинот на одложување на пописот.   Апасиев: „Има две варијанти за одложување на пописот, или...

  Министерката Шекеринска ладнокрвно се пофали со тоа што Македонија ќе се користи како база на САД и НАТО!

  Додека најголема закана за животот на граѓаните е пандемијата, наместо снабдување вакцини кои ќе го заштитат здравјето и животот на граѓаните, власта не снабдува...

  Во историјата на Македонија не постои човек кој е казнет за непопишување

  „За граѓаните нема КРИВИЧНА одговорност за непопишување. Попишувачите не се овластени да казнуваат, тоа се постапки кои со години траат. Левица ќе организира мрежа...

  Левица го оспори законот за Макпетрол пред Уставен суд на РМ

  Денес Левица, до Уставниот суд на Република Македонија, поднесе Иницијатива за поведување на постапка за оценување на уставноста на Законот за решавање на спорот...

  Последни објави