Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

Некатегоризирано

Левица ќе отвори претрес за статусот на продавачите на книги на следната седница на Совет на Град Скопје

Попладнево, советниците на Левица во Град Скопје, Реџеп Исмаил и Амар Мециновиќ ги посетија продавачите на книги на кејот на реката Вардар, чие иселување...

Левица поднесе кривична пријава против спикерот Џафери заради систематското несвикување седници за пратенички прашања повеќе од една година

Правниот тим на Политичката партија Левица, до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието на Република Македонија – Талат...

Само Левица е против нехуманата урбанизација на Кавадарци!

ДПМНЕ и независниот Златевски го изгласаа новиот ДУП „Блажо Алексов“ кој предвидува изградба на нова зграда помеѓу социјалната зграда и комплексот „Белка“, СДС и...

(Видео) Димитар Апасиев во отворен разговор со доктор Горан Трајковски

Претседателот на Левица и пратеникот, Димитар Апасиев, во отворен разговор со доктор Горан Трајковски(@doktor.goran) во живо, на неговиот Инстаграм профил. https://www.youtube.com/watch?v=Pz3-fFXIwMI  

(Видео) Костоски: ВМРО – ДПМНЕ против пренос во живо на седниците на Советот во Прилеп

Народот да знае за тоа како функционира советот на вашата земја. Од страна на советниците на Левица пробано е на сите можни начини да внесите...

Топлификација мора да биде вратена на народот

Вчера беше објавено дека компанијата „Адора“ на бизнисменот Ванчо Чифлиганец го купила имотот на „Топлификација“ за 9,3 милиони евра. Притоа, државните институции останаа неми,...

Последни објави