Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

Некатегоризирано

Потребни се правични, а не закони во полза на корумпираната елита

Владата и натаму продолжува со својата шверцерска политика на урнисување на владеењето на правото во Република Македонија (РМ). Имено, се предлагаат измени на голем...

Левица до медиумите: „Сме немале никаков договор со Заев, говорот му беше саркастичен и манипулативен“

ОДГОВОР ДО МЕДИУМИ Почитувани,Како Партија се чувствуваме должни да реагираме на т.н. вест пренесена во прашална форма од повеќето од вашите портали, а некои и...

ДЕМАНТ до република.мк за т.н. вест: „Апасиев прави кворум за да се изгласа Кацарска за уставен судија и законот за ‘Макпетрол’ и Телма“

Почитувани, Најостро ги демантираме лагите пренесени и изнесени на вашиот портал во т.н. вест со наслов: „ Апасиев прави  кворум за да се изгласа Кацарска...

Draft Declaration condemning Bulgarian national chauvinist pretensions

Bulgaria’s recent threats to veto Macedonia’s EU accession are not surprising. There were hints in October 2019, when the Bulgarian Government published its “Framework...

Левица поднесе предлог Декларација за осуда на бугарските национал-шовинистички претензии

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, денес одржа прес-конференција во прес-центарот на Собранието, кадешто обелодени дека, денес заедно со пратеникот Борислав Крмов, до претседателот на...

Не може Уставот за функционерите да биде мајка, а за обичниот народ маќеа

Денес, Правниот сектор на Левица, до Уставниот суд на РМ поднесе иницијатива за оценка на уставноста и законитоста на владината Одлука со која, за...

Последни објави