Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ЛОКАЛНИ ИЗБОРИ - ТЕТОВО 2022

#ОпштинитеЗаНародот
#ЛевицаВоСоветите
#ЗаокружиБрој13

Советнички листи и изборни програми

Концесионерот на Олимписки базен ги зголеми цените за влез поради петсто отсто зголемување на цените за електрична енергија

Астрономски цени се најавени за влез на Олимпискиот базен во Скопје, a во образложението на соопштението кое Олимписки Базен го објави денес се вели...

Рамковните вработувања – параван за наградување на партиските послушници

Деновиве, јавноста ја брануваат отпуштањата на рамковните вработени во Јавното претпријатије на Град Скопје, Комунална хигиена. Па дури постоеше и упад на медиум...

Предизборни партиски вработувања во Тетово

Непосредно пред одржување на Локалните избори за избор на членови на Совет во Тетово се рашири веста дека партијата на Гаши вработила 50 лица...

Тупанчески молчи за организираната параполиција на СДС за Илинден

Скандалозен е молкот и немањето реакција на министерот за правда, Никола Тупанчески, за насилничкото и противуставно организирање на затворската полиција, заради штитење на врхушката...

Министерката за радост наместо да цензурира – да реагира за новото нео-фашистичко здружение Охрид

Министерката за радост и цензура Бисера Костадиновска-Стојчевска, која покажа капацитет за цензура и регулација на мислата и културното творештво на македонските уметници - очигледно,...

Поклон, почит и тага за загинатите кај Карпалак

Со поклон, почит и тага пред спомен обележјето кај Карпалак почна одбележувањето на трагичниот настан кај месноста Карпалак. На 8 август 2001 година на...

Предизборен спот на Левица за Локални избори 20 август 2022 во Општина Тетово

Локални избори за членови на Совет на Општина Тетово 20 август 2022 година. Левица за Тетово. Заокружи број 13. https://www.youtube.com/watch?v=rOLLE2_2ilQ

Инцидентот на Мечкин камен организиран од командирот на ПС Прилеп – Дарко Цуцуловски

Малтретирањето на членовите на Левица покажува дека врховистичката СДС ја изгубија довербата на народот и дека се спремни да употребат сè, само да си...

За евро-фундаменталистите нема алтернатива за бугаризацијата

Евроамбасадорот Дејвид Гир во изјава за домашните медиуми потенцира дека Македонија ги отпочна преговорите за пристапување кон ЕУ, иако во извештајот од Меѓувладината конференција...

Цензурата како метод на владеење на хибридниот режим

Во нашите претходни партиски реакции како аргументи против Протоколот за решавање на спорот со Бугарија ги предвидовме штетните импликации од неговото прифаќање кои неминовно...

Заедно можеме да дојдеме до потребите промени! Затоа, на денот на изборите, излези и гласај мудро – да ги тргнеме криминалците од власт!

Иван Јованоски

Доста е! Изгубивме скапоцено време во чекање некој да ни фрли трошки, додека самиот создава империи. СТАНЕТЕ ДА СЕ ОСЛОБОДИМЕ!

Сашко Јанчев

Сите заедно да кажеме дека ни е ДОСТА лажни ветувања и да ставиме крај и ги запреме системските уништувачи на нашиот живот. Првиот чекор во таа насока е глас за нови луѓе, глас за единствената опција – Левица.

Виолета Аврамовска

Да гласаме мудро на овие избори, затоа што се клучни за почеток на промените кои ни се потребни. Потребни се борци кои покажале дека се непоткупливи. Тоа го имаме во Левица!

Димитар Абрашев

Протест на пазарџиите и земјоделците од новиот пазар во понеделник

На 30-ти Април (по 14-часовната дискусија) на 12-тата седница, беше донесена одлука на Совет во присуство на пазарџиите кои уредно плаќаат дневна ќирија на...

Презентирана предизборната програма на Левица за општина Тетово

На денешната прес-конференција, кандидатите за советници од #Левица за локалните избори во Тетово ја презентираа предизборната програма и листата на кандидати, составена од искрени...

Концесионерот на Олимписки базен ги зголеми цените за влез поради петсто отсто зголемување на цените за електрична енергија

Астрономски цени се најавени за влез на Олимпискиот базен во Скопје, a во образложението на соопштението кое Олимписки Базен го објави денес се вели...

Рамковните вработувања – параван за наградување на партиските послушници

Деновиве, јавноста ја брануваат отпуштањата на рамковните вработени во Јавното претпријатије на Град Скопје, Комунална хигиена. Па дури постоеше и упад на медиум...

Предизборни партиски вработувања во Тетово

Непосредно пред одржување на Локалните избори за избор на членови на Совет во Тетово се рашири веста дека партијата на Гаши вработила 50 лица...

Протест на пазарџиите и земјоделците од новиот пазар во понеделник

На 30-ти Април (по 14-часовната дискусија) на 12-тата седница, беше донесена одлука на Совет во присуство на пазарџиите кои уредно плаќаат дневна ќирија на ЈП Пазари и директорката Соња Карапашовска, за преместување на пазарџиите во внатрешноста на "Новиот Пазар" во нова Битола под феноменални...