Амар Мециновиќ во дебата на ТВ 24:

Screenshot 2024-05-16 132554

Loading

Тагови:

Донирај онлајн

„Дајте еднаш да ги испочитуваме позициите на народот – народот го ОДБИ францускиот предлог! Зошто сите работите на амортизација на ова чувство?! Левица вели – дајте еднаш со крената глава и со достоинство да бараме промена на условите кои задираат во нашиот идентитет.

И реплика кон ЗНАМ – дали кога агитиравте за Преспанскиот договор со кој се ИЗБРИША АСНОМ од Уставот дали мислевте дека тоа ќе биде последниот услов? Дали бевте уверени на референдумот кој Заев го организираше и вашиот претседател беше во раководство, референдум кој пропадна – дали мислевте дека тоа е последно и сега дури ви текна дека треба подоинствено да постапиме?!”

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ