(Видео) Апасиев: Да дадеме едноминутно молчење за новиот Деловник со кој се погребува демократијата

Димитар Апасиев Џафери 1

Loading

Тагови:

Донирај онлајн

Со два гласови на Левица „против“, а 83 гласа „за“ и ниту еден „воздржан“, денеска, насилнички беше донесен новиот Деловник на Собранието од страна на криминогената широка коалиција СДС-ДУИ-ДПМНЕ.

„Ќе дадеме едноминутно молчење на демократијата која ја погребуваме, со цел да ѝ угодите на квислиншката партија и да знае народот кој е опозиција во ова Собрание.

Бог да го прости Деловникот.“

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ