(Видео) Крмов: Левица со сите сили спречува шверцерат во Собрание!

крмов

Loading

Тагови:

Донирај онлајн

На собраниската седница, двајцата пратеници на Левица со фрлање на амандмани ја прекинаа седницата со пола час пауза! Широката коалиција СДС-ДУИ-ДПМНЕ насилничнички и неделовнички ги одби амандманите на Левица.

Единствената опозиција во Собранието ДЕНЕС физички ќе ја брани македонската демократија од трите квинслишки партии!

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ