(Видео) Трајковски: Широката коалиција СДС-ДПМНЕ легализира хациенди

гаврил трајковски битола

Loading

Тагови:

Донирај онлајн

Насилна легализација на хациенди се спроведува во Битола од страна на СДС-ДПМНЕ.

Во овој мандат на советниците од ШИРОКАТА КОАЛИЦИЈА ДПМНЕ-СДС, легализираа рекорден број на бесправно изградени објекти. Поголем дел од предметите се на лица блиски и до двете партии и нивни партиски членови.

Левица не го поддржува овој процес и во знак на протест ја напушта сала кога се гласаат легализации!

“Кога станува збор за нелегитимни процеси во општината, ШИРОКАТА КОАЛИЦИЈА функционира беспрекорно!” – Гаврил Трајковски, советник од Левица во Битола.

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ