(Видео) ИНТЕРВЈУ НА КРМОВ ЗА МАКЕДОНСКО РАДИО: Ова е Уставот на Република Македонија и тука ќе одлучи македонскиот народ

Borislav Krmov_Борислав Крмов

Loading

Тагови:

Донирај онлајн

  • Пратеникот од Левица – Борислав КРМОВ, во интервју за Македонското радио 1 за емисијата „ЗУМ Инфо“

„Власта има илузија дека НАТО и ЕУ ќе постојат вечно, па колку и да ја разградат Македонија, ќе има странски темели кои ќе ја држат Републиката. Ниедна странска организација, ни договор, ни пакт не траел вечно!“

„Не може Ескобар да дојде и да нѐ убедува да го менуваме Уставот. НИЕ ќе одлучиме дали ќе го менуваме Уставот или не. Ова не е Уставот на САД! Ова е Уставот на Република Македонија и тука ќе одлучи македонскиот народ.“

„Ние имаме влада од странски НАМЕСНИЦИ, на кои им е дозволено да крадат и преку таа корупција после да бидат уценувани. Власта тоа свесно го прифаќа, само за да можат да седат во привилегираните фотелји и нелегално да се богатат. Сите државнички одлуки за нашата внатрешна и надворешна политика, власта свесно го предава на странскиот фактор.“

Интервјуто на пратеникот Крмов преслушајте го на нашиот Јутјуб канал, на следниот линк:

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ