(Видео) ИНТЕРВЈУ НА КРМОВ ЗА ТВ 24: Со Пленумот започнува мобилизацијата на Левица за претстојната изборна сезона

крмов борислав борис

Loading

Тагови:

Донирај онлајн

  • (Гостување на пратеникот Борислав Крмов од Левица во емисијата „Аргумент плус” на ТВ 24.)

Во емисијата ,,Аргумент плус” на ТВ24, пратеникот од Левица Борислав Крмов го најави претстојниот редовен Пленум на партијата закажан за 2-ри декември во Скопје.

На Пленумот се носат статутарни измени, но, веднаш потоа ќе се случи и реизбор на Президиумот на Левица како и на Претседателот на партијата проф. д-р Димитар Апасиев.

Во склоп на Пленумот, ќе вгостиме и соработници од Република Македонија, како и од странство, вклучувајќи ги европратениците од Република Ирска, Клер Дејли и Мик Волас.

Со овој настан започнува и мобилизацијата за претстојната изборна сезона!

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ