Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, во интервју за „Слободен печат”

Screenshot 2024-05-28 134901

Loading

Тагови:

Донирај онлајн

„Али за првпат погреши стратешки. На пратеничките листи му ги нема младите орлиња и нема кој да му ја води парламентарната група. Овие што се не градат веќе парламентарна кариера – ќе си спијат, ќе доаѓаат само за гласање…”

„Добро е за државата ДУИ да оди во опозиција, но овие кои доаѓаат се уште полоши.“

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ