Јанчев: нема компромис со државните и национални интереси

Screenshot 2024-05-16 124008

Loading

Тагови:

Донирај онлајн

Носителот на кандидатската листа за пратеници од ИЕ4, Сашко Јанчев во своето гостување во емисијата Инфо Компас истакна дека Левица е формирана за да биде власт, а не да биде опозиција. Сепак нема да дојде на власт по секоја цена!

„Нема отстапување од нашата Македонска Платформа! Тоа се нашите црвени линии и платформата би била дефинитивно услов за кревање рака за извесна наредна влада! Тоа треба да биде една општо-прифатена платформа од страна на сите партии и да служи како одбрана при уцените кои произлегуваат од Бугарската и Тиранската платформа!

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ