Мојсоска со апел до сите пратеници да се откажат од патните трошоци

Screenshot 2024-05-16 131701

Loading

Тагови:

Донирај онлајн

Носителот на ИЕ5 и Генерален секретар на Левица, Јована Мојсоска, денес во Крушево порача:

,,На изборите на 8 мај очекуваме да се зададе последниот удар на социјалдемократите, како најантимакедонска багра со која се соочила државата”.

Мојсоска упати АПЕЛ до сите пратеници да се откажат од патните трошоци и да се солидаризираат со обичниот народ.

– Левица е единствена партија која се залага за УКИНУВАЊЕ на патните трошоци, за укинување на привилегиите на функционерите. Нашите пратеници во изминатиот мандат имаа 0 денари патни трошоци, така ќе биде и во наредниот мандат. Упатувам апел до сите пратеници – во услови кога во Македонија во која речиси 500 000 жители живеат на работ на сиромаштијата, ги повикувам пратениците да се откажат од своите патни трошоци, рече Мојсоска.

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ