Левица од новата канцеларија во Лозово: Ова се избори помеѓу македонизмот и анти-македонизмот

428675749_973045240845207_5840635574929494999_n

Loading

Тагови:

Донирај онлајн

Денес, во присуство на претседателот на Левица проф. д-р Димитар Апасиев, пратеникот Борислав Крмов и кандидатката за претседател на Република Македонија, проф. д-р Билјана Ванковска и голем број членови и симпатизери официјално беше отворена канцеларијата во општина Лозово!

428672809 973045340845197 8607380276764852588 n

Во своите говори, претседателот Димитар Апасиев и пратеникот Борислав Крмов порачаа дека Левица како сериозен актер на политичката сцена, ќе биде клучен фактор на следните избори со двоцифрен број на пратеници. Додека балистите од ДУИ секаде каде што владеат ги празнат селата и градовите, 20 години ДПМНЕ и СДС молчат пред оваа амнестирана групација.

Порастот на Левица е доказ дека Македонецот повеќе не се плаши од домашните квинслинзи и иредентисти и дека дојдено е времето Македонецот да поставува црвени линии! За Македонија престојат историски избори, каде од секој поединец зависи дали ќе се реализира погубното сценарио за промена на Уставот и дали после Рамковниот и Преспанскиот договор – со бугарскиот договор ќе се закова последната шајка на ковчегот на македонската држава.

428691373 973045394178525 5784025053549405873 n

Рокот за собирање потписи за кандитатура за Претседателски избори 2024 година започнува утре, 23-ти февруари и завршува на 8-ми март. Поддршката за кандитатурата на проф. Д-р Ванковска е одговор на новите историски текови за Македонија, кои се наметнуваат како излез од безалтернативноста во кои е заглавена Републиката од страна на партиите на естаблишментот. Сите мотивирани и свесни граѓни имаат можност да ни се придружат во борбата.

Ова се избори за ПОБЕДА на македонизмот против анти-македонизмот на домашните квинслинзи. Порачуваме дека во вакви историски премрежја за Републиката, не смееме да се препуштиме на апатијата и да се откажеме без борба.

И поучени од историјата, македонскиот народ кога е на правилната страна на историјата – секогаш победува!

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ