(Видео) Апасиев: Амандаманите на Алијанса се технички десет пати понеуредни од нашите, а пола година го блокираат Собранието

Димитар Аапсиев

Loading

Тагови:

Донирај онлајн

Изјава на пратеникот и лидер на Левица, Димитар Апасиев, по денешната прекината седница на Комисијата за политички прашања, на која пратениците на Левица поднесоа околу 1800 амандмани на Законот за лични карти, коишто беа одбиени од страна на спикерот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери.

 

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ