(Видео) Крмов: Ова не е пазар, Уставот мора да се почитува

Борислав Крмов Талат Џафери

Пратеникот Борислав Крмов, во одговор на провокативно прашање после вчерашната прес конференција, го објаснува кршењето на Уставот и законот од страна на собранискиот спикер Талат Џафери, поради тоа што ги доставува документите на пратениците во двојазична и неразбирлива форма.

 

 

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ