Апасиев и Ванковска ја поднесоа иницијативата за собирање потписи до ДИК

428665287_972318027584595_534242708012541452_n

Loading

Тагови:

Донирај онлајн

Денес, претседателот на Левица, Димитар Апасиев и проф. Билјана Ванковска и официјално ја поднесоа Иницијативата за собирање потписи за кандидатура за Претседателските избори 2024 година до ДИК.

428686850 972317934251271 7599092718258679740 n

Рокот за собирање потписи започнува во ПЕТОК (23-ти февруари) и завршува на 8-ми март (петок). Поддршката за кандидатурата на проф. Ванковска е одговор на новите историски текови за Македонија, кои се наметнуваат како излез од безалтернативноста во кои е заглавена Републиката од страна на партиите на естаблишментот.

428683909 972317974251267 1365650902501949987 n

Преку Левица, не само што народот ја изразува својата волја, туку и вистински учествува во демократскиот процес преку реална народна партиципативност. Ги повикуваме сите мотивирани, свесни и неуценети граѓани да ни се придружат во борбата!

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ