СДС-ДУИ-ДПМНЕ против Левица: Спремни со физичко насилство врз пратениците да ја рушат демократијата!

левица бело

Loading

Тагови:

Донирај онлајн

Ја информираме јавноста дека на денешната пленарна седница на Собрание, криминогената широка коалиција СДС-ДУИ-ДПМНЕ се подготвува насилнички, СО ШВЕРЦ БЕЗ ПРЕСЕДАН, да го донесе новиот Деловник!

404490197 919677622848636 5032738357007839993 n

Иако Левица уредно поднесе над 2.000 амандмани за да спречи носење на штетен и недемократски Деловник со кој се укинува филибастеринг – власта е подготвена брутално да ги прекрши собраниските процедури и да ги угнети пратеничките права!

Ваквото насилие е целосно погребување на македонската демократија, а пратениците на Левица се подготвени и ФИЗИЧКИ да го бранат народниот мандат!

20.11.2023

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ