Навиваме за Македонија – Левица со поддршка од трибините

314536617_191476043453529_2234151758852928643_n

Македонија периодов е една од трите земји – домаќини на Европското првенство во ракомет за жени.

312606604 191476136786853 6029843404944313102 n 1

Ја искористивме оваа извонредна прилика да им дадеме поддршка на нашите дами кои ги бранат боите на Македонија на ова ЕП, вечерва на натпреварот против Франција.

На трибините беа координаторот на Сектор спорт, Весна Кираџиева , координаторот на Трудов сектор, Александар Димитријевиќ и модероторот на ЛО Аеродром, Дејан Риле Ристовски. За Македонија се навива и во победи и во порази.

Напред девојки! Македонија навива за вас!

#ЛевицаЗаСпортот

ПОЛИТИЧКА ПАРТИЈА ЛЕВИЦА
05.11.2022

Loading

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ