Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Пендаровски наместо да ја обвинува опозицијата дека плаши со бугаризација треба да одговори зошто две години нема Закон за македонски јазик

Претседателот Стево Пендаровски, со својата вчерашна изјава дека бугаризацијата е измислена од опозицијата, повторно потврди дека е нем набљудувач и соучесник во уништувачките процеси...

Последни објави