Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Левица иницира кривичен прогон против Талат Џафери заради спречување гласање на граѓаните на референдум-поднесена е пријава до скопското обвинителство

Правниот сектор на Политичката партија Левица, до Основното јавно обвинителство – Скопје, поднесе кривична пријава против претседателот на Собранието на Република Македонија – Талат...

Последни објави