мариглен


На порталот pravosudstvo.mk вчера се појави текст со наслов „Ексклузивно: И левичарите барале пари од Медиа Принт Македонија“ во авторство на новинарот Љубиша Станковиќ. Авторот пишува дека членови од раководството на „Левица“ бараат пари од МПМ и прашува во каков деловен однос биле поединци од раководството на „Левица“ со МПМ. […]

Реакција на текстот „ЕКСКЛУЗИВНО: И ЛЕВИЧАРИТЕ БАРАЛЕ ПАРИ ОД „МЕДИА ...


Денес, во 12 часот е закажано новото рочиште на судскиот процес против Мариглен Демири поради учество на минатогодишните протести по повод аболицијата на Ѓорѓе Иванов. Според сознанијата кои ги имаме од одбраната, обвинителството ќе ги презентира видео доказите со кои органите на прогонот се стекнаа преземајќи ги од интернет порталите. […]

Судскиот прогон против Мариглен Демири продолжува


Денес, вторник, 24 јануари 2017 во 11.30 е закажано ново рочиште на судскиот процес против Мариглен Демири поради учество во протестите минатата година. Протестите одамна завршија, но судскиот прогон против истакнати членови на Левица продолжуваат. Покрај Мариглен Демири, судски процес за учество на протестите се води и против нашите членови […]

Продолжува судскиот прогон против истакнати членови на ЛевицаПочитувани новинари и претставници на медиумите, денес (22 ноември 2016 г.) во 12:00 часот во Основен Суд 1 во Скопје е закажано рочиште за судење на нашиот другар и сопартиец Мариглен Демири – Гени. Притисокот на власта кон членовите на Левица продолжува и непосредно на самиот почеток од изборната кампања. […]

ПОКАНА ЗА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦИЈА – СУДЕЊЕ НА МАРИГЛЕН ДЕМИРИ


Во петок, 23 септември, во 11.45 часот Левица ќе одржи прес конференција пред Основниот суд Скопје 1 по повод отпочнувањето на судскиот процес против уште еден член на Левица, Мариглен Демири, поради неговото учество на протестите од оваа година. Режимот не престанува со политичкиот прогон против членовите на Левица. Малку […]

Покана за прес – Режимот продолжува со прогонот на Левица: ...