Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Со амин на ДПМНЕ и ДУИ изгласана продажбата на Мауцкер во Охрид

На денешната седница на советот на општина Охрид, со кршење на Деловникот за работа, насилнички беше изгласана Програмата за оттуѓување на градежно земјиште, со...

Здруженијата апелираат до градоначалникот Пецаков дека продажбата на археолошки комплекс е национално предавство

Пред утрешната седница на советот на општина Охрид, неколку еколошки здруженија и активисти за заштита на културно наследство побараа градоначалникот Кирил Пецаков да ја...

Стоп за распродажбата на „Мауцкер“ за едно евро квадрат

На следната седница на Советот на општина Охрид (закажана за петок), една од точките на дневен ред е Предлог- програмата за управување со градежно...

Последни објави