Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Пратеникот Апасиев го прекина говорот на Урсула

На денешното обраќање на претседателката на Европската комисија - Урсула Фон Дер Лајен, опозицискиот пратеник и лидер на Левица, проф. Димитар Апасиев со свирежи...

Претрес од полицијата на кампот пред Собрание

Безбедносните структури утрово, околу 06:00 часот упаднаа во кампот пред Собранието на Република Македонија, каде што кампуваат активисти на Левица, а воедно голем дел...

Последни објави