Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Левица со отворено писмо до институциите на ЕУ – бара осуда за фашистичките клубови

Трендот на отворање клубови кои носат имиња на фашистички дејци со цел рехабилитација и глорификација на фашизмот, нацизмот во нивните современи облици мора да...

Пробугарската влада ги жртвува Македонците и Албанците за да остане на власт

▪️Прес-конференција на потпаролот на Левица, Амар Мециновиќ На петтиот ден од сенародниот протест, на кој македонскиот народ кажува НЕ за наметнатиот бугарски ултиматум преку „францускиот...

На пробугарската влада со протести да ѝ кажеме НЕ за бугаризација

Маските за „европска Македонија“ на нелегитимната власт на пробугарскиот СДС одамна се паднати. Сите декларирани алузии за македонскиот идентитет, јазик, политичка автономија и сувереност,...

Османи го крие протоколот затоа што предвидува учебниците да се пишуваат во Бугарија

Министерот Бујар Османи неколку дена одбива да го објави Протоколот со Бугарија, иако претходно изјави дека е спремен веднаш, штом Владата го одобри предлогот,...

Левица бара протерување на бугарскиот амбасадор

Минатата недела сведочевме на бројни понижувања на македонскиот народ и држава. Највисоките претставници на неколку земји од Европската унија, македонскиот народ и јазик ги...

Владата, ЕУ и НАТО преку молк ги поддржуваат бугарските територијални претензии кон Македонија

Пред неколку дена од Народното Собрание на Република Бугарија беше испратена национал-шовинистичката порака со територијални претензии кон Република Македонија. Порака идентична на оние од...

Последни објави