Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Тимчо Муцунски ќе плати речиси 10 илјади евра за метларките на Анѓушев кои ВМРО-ДПМНЕ ги критикуваше

  Актуелниот градоначалник на Општина Аеродром од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, минатиот месец има склучено договор во име на Општината, со што за одржување...

  Oпштина Аеродром потрошила 36.000 евра на приватни адвокати во три години

  Советниците од Левица побараа од службите во Oпштина Аеродром увид со кои адвокатски друштва соработувала општината и колку пари се потрошиле за нивните услуги...

  Тимчо Муцунски – градоначалник на Аеродром или министер за надворешни без мандат

  Сведоци сме дека во Општина Аеродром тревниците се неполеани, дрвата се исушени, а фонтаните за пиење вода пресушени. Дали градоначалникот Тимчо Муцунски планира да тера...

  Крмов: Пасокизација на СДСМ почнува во Општина Аеродром

  „Општина Аеродром по број на гласови е прва општина за Левица. Била прва општина за Левица уште 2016 година на изборите. Жителите на Аеродром...

  Левица – Аеродром: Народна кујна и субвенции за енергетски ефикасни фасади, кровови, прозорци, лифтови во Аеродром

  На вчерашната деветта седница на советот на Општина Аеродром од поднесените три точки беа прифатени и усвоени две точки на Левица. Едната точка е...

  Левица Аеродром: Градоначалникот Муцунски се фали со проект на Марин – прокиснатите гаражи никој не ги споменува

  Како во минатото, за проектот Скопје 2014, така и денес фасадно, површински, правено исклучиво за надворешен изглед, без да се прикаже целосната слика, пиарџиски...

  Последни објави