Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Титула шампиони на Македонија со знаме на соседна Албанија

Фудбалерите на Шкупи (поранешни Слога Југомагнат) одиграа одлична сезона која ја заокружија со шампионска титула во Првата македонска фудбалска лига. Избраниците на Гоце Седлоски покажаа...

И во Струга не се почитува Законот за употреба на државното знаме

Понижувања на националните обележја се секојдневие на власта предводена од СДСМ и ДУИ. Со директно кршење на Уставот и позитивните законски прописи, од највисоки...

Последни објави