Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

На Клиниката за онкологија недостаток од терапија – надлежните институции молчат

Владата на СДС и ДУИ, министерот за здравство Беким Сали од Алтернатива, како и кадрите кои управуваат со здравствените институции намерно го саботираат јавното...

Власта сака со европско знаме да го прошверцува Законот за државјанство

Владата на СДСМ и ДУИ повторно сака да прошверцува во Собрание исклучително штетен закон за Република Македонија, злоупотребувајќи го европското знаменце - што претставува...

(Видео) Крмов: Албанските партии се само декларативно за ЕУ стандарди – во пракса туркаат сосема нешто друго

Борислав Крмов за нелегалното стекнување со државнјанство во „Само вистина“: „Законот за државјанство ја крши Европската конценција за државјанство, во повеќе членови, посебно во...

Последни објави