Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Во Европа ситуацијата е различна и се дискутира за санкциите

„На состанокот на Европската Левица со нашите сродни партии (кои организираа масовен протест во Франција) разговаравме токму за овие работи. Состојбата во Европа е различна,...

Пробугарската влада ги жртвува Македонците и Албанците за да остане на власт

▪️Прес-конференција на потпаролот на Левица, Амар Мециновиќ На петтиот ден од сенародниот протест, на кој македонскиот народ кажува НЕ за наметнатиот бугарски ултиматум преку „францускиот...

СДСМ е одлика на авторитарен режим и анти-европска партија

„СДСМ ја прекрои владата без легитимитет. Новото парламентарно мнозинство не беше избрано и таму каде што режимите се оправдуваат со ЦЕЛИ (а не со...

Бугарија се поткусурува со Македонија за внатрешни апетити

„Мораме да одговориме на прашањето кој преговара моментално. Преговара владата на СДСМ, преговара бугарскиот државен врв и тука, како трет елемент, Европската унија која...

Единствен услов за коалиција се нашите платформски начела

„Ние во било која идна влада кога би влегувале, на нас пред се, ни се најбитни нашите платформски начела. Ние сме идеолошки издиференцирана партија...

(Видео) Левица: Тендерите помеѓу ЈП Градски Паркинг – Скопје и НекстСенс

Владимир Кроневски е еден од првите директори кои ги назначи Димитар Ковачевски по стапување на премиерската функција. На Кроневски ова нема да му биде...

Последни објави