Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Левица со кривична пријава за кражба на струја во Арачиново

Левица поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје за кривично дело „Кражба на електрична енергија, топлинска енергија или природен гас“, предвидено и казниво...

Способност е Арачиново и Шутка да бидат пред Аеродром во капитални инвестиции!

Многу лапсузи и несериозност, легален грабеж и празнење на касата на општината, партиски вработувања и непотизам, избори на сомнителни и некадарни раководители, ЕУ знаменце...

Последни објави