Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Левица – Кисела Вода: Советниците на СДСМ демонстративно ја напуштија седницата поради свечената заклетва, при која се потпишуваа изјавите под име Република Македонија

На денешната конститутивна седница на Советот на Општина Кисела Вода, советниците од СДСМ демонстративно ја напуштија седницата во знак на протест на свечената заклетва,...

АСНОМ е темелот на македонската државност – АСНОМ живее!

По повод двата Илинденa Левица им го честита 2 Август на сите Македонци со порака дека ние, Македонците, мора да учиме од минатото и...

Претставници на Левица – Куманово, положија свеќе пред меморијалниот центар на АСНОМ во Пелинце

Во Декларацијата на АСНОМ меѓу единаесетте члена се гарантира: • правото на еднаквост и рамноправност на граѓаните пред законите; • обезбедувањето на сите права на слободен...

Левица – Охрид: Четири месеци се реконструира улицата „Јане Сандански”

Локалната власт на СДСМ во својата програма ветуваше планови и проекти за безбедни патишта и улици, како и создавање услови за еднаква достапност до...

Заедничкото решение е најава за ново сериозно загрозување на македонската државност – преговорите со Бугарија мора итно да прекинат!

Во пресрет на состанокот на Советот на ЕУ, каде ќе се одлучува за стартот на преговорите на Македонија и Албанија со ЕУ, на чиј...

Тенденциозно уништување на институциите со уништување на колективната меморија

Деновиве се појавија фотографии од внатрешноста на Националната и универзитетска библиотека „Св. Климент Охридски“ во Скопје, каде се прикажуват простории во ужасна, руинирана состојба....

Последни објави