Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

(Видео) „Баргала“ работниците ги остави на улица, а го спонзорира „Макфест“

Макфест 2021 - оваа година го слави својот 36-ти роденден. Многу еуфорија, млади луѓе, искусни пејачи и скромни дебитанти... Победникот - Штипјанец! И целата слика...

Кој манипулира со вработените во „Баргала”?

Околу 100 семејства вчера останаа без својата егзистенција, откако стотина работници од штипската фабрика за чевли „Баргала", добија отказ. Работниците не го кријат својот...

Последни објави