Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  ЛЕВИЦА Е ПРОТИВ КВИСЛИНШКИОТ ДОГОВОР НА ЗАЕВ

  Лажните левичари од Сириза и лажните социјалдемократи од СДСM играат по воените ноти на НАТО кој, исто како и во минатото, го толерира грчкиот...

  Став на Левица за предлогот за промена на името во „Република Илинденска Македонија“

  Политичката партија Левица го осудува недостоинственото однесување на актуелниот премиер Зоран Заев и полтронскиот однос на владејачката коалиција предводена од СДСМ со прифаќање на...

  Промената на името ќе донесе покорни луѓе и земја без иднина

  Да се каже дека „сме против промена на името“ е недоволно. Актерите кои се за промена на името се сите владејачки политички структури во...

  Последни објави