Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Македонското масло е поевтино во Црна Гора – Ова се воени профитери

Замрзнувањето на цените мораше да се случи порано, тие намерно не ги замрзнаа на време. Власта им овозможува на воените профитери (кои се блиски до...

Левица – Охрид: Охридските села без вода во 21 век

Жителите на с. Долно Лакочереј, секое лето, години наназад, скоро и да немаат вода, ни за пиење, ни за одржување лична хигиена. Според нивните информации...

Левица нема да му се извини на градоначалникот на Штип, Иван Јорданов

Советникот од редовите на Левица, Ангеле Михајловски, доби писмо со закана за тужба од Градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов. Имено, во еден регионален штипски...

(Видео) Крмов: Блокадата требаше да започне кога се киднапираше пратеник

„Левица не се противи на ниедна инцијатива за буткање на оваа власт, но секогаш имаме доза сомневање кога станува збор за партиите кои владееле...

Амар Мециновиќ: Почната е трка за додворување на ДУИ

„На ДУИ најмногу им одговараат предвремени избори сега, затоа што имаат ситуација на разединета албанска опозиција и сакаат да ескивираат ситуација како во 2020...

АД Европа ги третира своите вработени како модерни робови

Нашиот сектор за Политичка Економија реагираше за големата разлика помеѓу исплатените плати и остварениот профит на АД Европа, каде директорите и менаџерите си распределуваат...

Последни објави