Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Дали Талат му го пратил известувањето на Апасиев по гулаб-писмоносец?

(Процедурално обраќање на пратеникот и претседател на Левица - Димитар Апасиев во однос на поднесената иницијатива за референдум.) „На ден 07.10.2022 година, јас како граѓанин-физичко...

Спикерот Џафери силеџиски ја врати иницијативата на Левица за референдум на корекција

Изјава на Димитар Апасиев, претседател и пратеник на Левица, за Дневникот на Сител ТВ. „Иницијативата не е одбиена, таа е вратена на корекција. Спикерот Џафери...

Талат Џафери е првиот Претседател со најмногу кривични пријави за пречекорување на службената положба

„Дојде денот кога во една траорна атмосфера би рекол, дебатираме за една пцовка, додека ни се спрема нов Преспански и ново предавство од страна...

Џафери две години не дозволува расправа за бугарските национал-шовинистички претензии

„На 21.10.2020 година, значи пред скоро две години, првиот акт кој го поднесовме со пратеникот Крмов и кој е ставен на дневен ред на...

(Видео) Џафери одби да ги стави на дневен ред предлог – Законите на Левица за ублажување на кризата

На денешната пленарна седница во Собрание, пратеникот Борислав Крмов побара дополнување на дневниот ред со двата предлог-закони на Левица, како дополнителни анти-кризни мерки. Предлог-законите, кои...

(Видео) Апасиев: Наместо да побарате стручно мислење од фелата, вие силеџиски ја свикавте седницата само да му угодите на Заев

Процедурално обраќање на пратеникот проф. д-р Димитар Апасиев на Комисијата за политички систем, која силеџиски и противделовнички беше свикана за Предлог-законот за државјанства, кадешто...

Последни објави