Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Царовска додека автократски воведува дигитализација не умее ниту свидетелства да испорача

  Деновиве, додека министерката Царовска е на турнеја низ државава во посета на празни училишта и наместени трибини, по којзнае кој пат на виделина излегува...

  Квазиреформите во образованието – насилство врз националниот идентитет

  Веќе со месеци јавноста е разбранувана поради скандалозните најави кои доаѓаат од МОН. Имено, под превез на наводни реформи и модернизација на образованието, се...

  (Видео) Крмов: Не е точно дека со дигитализација ќе се заштеди, напротив тоа е скапа работа

  Пратеникот Борислав Крмов, на тема „дигитализација во образованието“ во вчерашното издание на „Само Вистина“   https://www.youtube.com/watch?v=WwQrjW7m3Ys

  (Видео) Жаклина Свеќаровска: Кој наш универзитет добил дозвола да работи на територија на Бугарија!?

  На прашањето „Кој е ставот на Левица во однос на одобрувањето на Владата за отворање на бугарски универзитет во Македонија“, Свеќаровска рече: „Ставот ќе...

  (Видео) Крмов кон Царовска: Ја уважувате етничката, а ја продлабочувате социјалната дискриминација

  „Во типичен НГО манир, значи етничката и родовата дискриминација вие ja уважувате и донесувате некои мерки за да ја намалите, но социјалната дискриминација ја...

  Црвена Младина: Образованието не смее да биде луксуз и привилегија

  Поради најавувањето на новите реформи во образованието од министерката Мила Царовска, ние, како младина најостро го осудуваме ваквото ноншалантно однесување на министерката, која без...

  Последни објави