Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  (Видео) Крмов: Ние се залагаме за правична застапеност, ама класна правична застапеност

  Контрареплика на пратеникот Борислав Крмов кон пратеничката Арта Биљали - Зендели „Деведесет проценти од дијаспората била албанска - тоа не е точно. Имаме многу поголема...

  Крмов: Ако власта се дрзне да по секоја цена спроведе ваков фалсификат, ќе доживее и колапс на изборите

  Говор на пратеникот, Борислав Крмов, по повод предлог измените на Законот за попис, односно неговото одложување. „Јас сметам дека најголемиот дел од населението од оваа...

  Последни објави