Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Дали е на повидок искористување на деца-ученици во политички цели?

Директори на средни училишта од нашиот град свикале состанок со претседателите на сите одделенија, со физичко присуство и зад затворени врати. Состанокот треба да...

Амнестијата на Јакимовски е срамна – секој што згрешил мора да одговара

Амнестијата која со закон ја доби Стевче Јакимовски е срамна и понижувачка за жителите на Општина Карпош. Секој градоначалник, но и функционер што згрешил...

СДСМ и ДПМНЕ здружено ќе го легализираат криминалот направен со дивоградбите

РЕАКЦИЈА ДО ЈАВНОСТ Ако малку подобро се погледне законското решение за дивоградбите, кое на јавноста и беше понудено, а каде што како објекти за легализација...

(Видео) Апасиев за законот на Филипче – сиромашните ќе умираат, богатите ќе се лечат

Овој закон е издејствуван под притисок на јавноста и конкретно под притисок на Левица, затоа што неколку дена пред овој закон да биде поднесен,...

(Видео) Левица поднесе Предлог-закон за намалување на платите на уставните судии

СООПШТЕНИЕ ДО ЈАВНОСТ   Прес конференција на пратеникот Борислав Крмов по повод Предлог-законот на Левица за намалување на платите на уставните судии. Пратениците на Левица, Димитар Апасиев...

СДСМ има намера тотално да го обезличи македонскиот народ и држава – во документите од високообразовните институции како „место на раѓање” стои „Северна Македонија”

Секојдневно до Левица пристигнуваат рекации од граѓани за нерегуларности поврзани со името на државата и идентитетот на македонскиот народ. Дали властите ќе дадат одговор...

Последни објави