Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Честитката за СанСтефанска Бугарија со дел од Македонија од Османи е понижување на Македонците

Вчера министерот за надворешни работи, Бујар Османи, упати официјална честитка до Бугарија, која го одбележуваше државниот празник воведен во 1991 година, со кој се...

Левица – Охрид: За охридскиот советник од ДУИ Нефи Усеини не важат законите

Нефи Усеини, актуелен советник во Советот на општина Охрид , очигледно веќе со децении е заштитен од законот од сите гарнитури на власт. И покрај...

Македонската дипломатија водена од неуки кадри на СДСМ и ДУИ ќе го пробие дуплото дно

Години наназад сведоци сме на надворешна политика која реди неуспеси. Либералното квислингување на СДСМ и ДУИ, ставено во служба на надворешен фактор, со цел...

Додека Македонците во Бугарија не смеат ни да се споменат, власта менува Устав под притисок на бугарските власти

Членувањето во меѓународните организации, кои практично треба да бидат гарант за еднаквоста помеѓу земјите-членки, покажа исклучителна неприменливост во пракса. Интеграционите процеси за членување во...

Владата во заминување се обидува шверцерски да ја приватизира брзата помош

Министерот за здравство (во заминување) - Венко Филипче, преку навидум бенигни измени на Законот за здравствена заштита, предложени по скратена постапка, денес - во...

Левица ја нарекуваат фашистичка партија тие што Кичево го третираат како воен плен, Пратеници во Собрание се купуваат како половни автомобили на автопазар

Како никој од нив не го забележа етно-шовинизмот на владејачката партија која Кичево го прогласи за „воен плен уште од 2001-та година“ и дека...

Последни објави