Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

(Видео) Крмов: Ова не е пазар, Уставот мора да се почитува

Пратеникот Борислав Крмов, во одговор на провокативно прашање после вчерашната прес конференција, го објаснува кршењето на Уставот и законот од страна на собранискиот спикер...

(Видео) Апасиев кон Џафери: Двојазичните материјали кои противуставно ни ги праќате ќе ви ги враќаме

Процедурално обраќање на пратеникот Димитар Апасиев, во врска со кршењето на Уставот и Деловникот за работа во Собрание од страна на спикерот Талат Џафери. https://www.youtube.com/watch?v=acNPFxZK-vk  

Последни објави