Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Левица со писмо до Европа во кое бара изјаснување против фашистичките клубови

*Јована Мојсоска - генерален секретар и член на Президиумот на Левица „Левица ќе испрати официјално писмо до Советот на Европа, Европската комисија и Борел...

На пробугарската влада со протести да ѝ кажеме НЕ за бугаризација

Маските за „европска Македонија“ на нелегитимната власт на пробугарскиот СДС одамна се паднати. Сите декларирани алузии за македонскиот идентитет, јазик, политичка автономија и сувереност,...

Негативниот извештај на Европската Комисија го потврди анти-европскиот карактер на оваа влада

Доказ за тоа дека основната цел на борбата на СДСМ да остане на власт е да ги заштити своите коруптивни зделки, а не европската...

Пратениците на Левица бараат од претседателот на Републиката да не го потпишува указот за прогласување на Законот за државјанство

Пратениците на политичката партија Левица – проф. д-р Димитар Апасиев и Борислав Крмов, го повикуваат Претседателот на Републиката – Стево Пендаровски, како еден од...

(Видео) Уште во април Европскиот парламент најави вето ако не се затвори заводот во Демир Капија

Специјалниот завод во Демир Капија е институција за околу двеста лица со посебни потреби кои живеат во ужасни услови, за кој интензивно се пишуваше...

Кога со ЕУ ништо не оди, урлај САД и НАТО

Пендаровски на панел дискусијата на тема „Триесет години независност и евро-атлантските перспективи на Република Македонија“ рече: „Што ако спорот со Бугарија се оддолжи со години?...

Последни објави