Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

(Видео) Левица бара граѓаните на општина Велес преку референдум да се изјаснат за продажба на парцелите на Езеро Младост

Почитувани сограѓани, На следната осма седница на советот на општина Велес која е закажана за 31.01.2022 т.е следниот понеделник и ќе се одржи онлајн, една...

(Видео) Левица – Велес: Две години од катастрофалниот пожар кај езерото Младост

На 26-ти август 2019 година се случи еколошка катастрофа за велешани. Голем пожар уништи 200 хектари квалитетна борова шума во близина на езерото „Младост“. Градоначалникот...

Еколошките акции на Левица – Велес продолжуваат

Членовите на локалниот огранок на Левица во Велес, извршија чистење на дел од крајбрежјето на езеро Младост. Апелираме до ЈКП Дервен редовно да ги извршуваат...

Изгорената шума покрај езерото Младост сè уште не обновена

21 Март е меѓународен ден на шумите, но изгорената шума на езеро Младост сè уште не е обновена. После големиот пожар кој го зафати езерото...

Последни објави