Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Неспособноста на оваа власт која овој пат беше платена со човечки животи, не смее да помине без оставки и одговорност

Левица изразува најдлабоко сочуство до семејствата на трагично починатите во пожарот на модуларната болница во Тетово. Врвот на неспособноста, оваа Влада, на чело со премиерот...

Министерот Филипче не го исполни најавеното покачување од 5% на платите за вработените во ЈЗУ

„Сите вработени во јавно здравствените установи ќе добијат покачување од 5% на платите" - изјави министерот за здравство Венко Филипче на 9ти март 2021...

Последни објави