Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Наезда на комарци во Гевгелија, а заштита од локалната власт – никаква

  Пред неколку години, тигрестиот комарец (Aedes albopictus) кој е еден од најинвазивните видови комарци и потекнува од Азија, од 2016 година почна да се...

  Масовни предизборни вработувања во училиштата во Гевгелија

  Вчера на 26 јули, во екот на годишните одмори, излегоа огласи за вработување на наставен кадар во училиштата во Општина Гевгелија, оглас кој трае...

  (Видео) Сообраќаен метеж пред ковид центарот во Гевгелија

  Поради сообраќајниот метеж на улиците Гоце Делчев и Ѓорги Стамов, улиците на кои излегуваат градинката "Детска радост" и болницата, локалниот огранок на Левица од...

  Гевгелија порачува – РУДНИЦИ НЕМА ДА ИМА!

  Граѓанското здружението „Спас за нас” од Гевгелија ги повикува граѓаните во четврток, 21.12.2017, во 11 часот пред Општина Гевгелија да ја испратат пораката „РУДНИЦИ...

  Гевгелија, лулка на демократијата

  Има граѓански и политички права како што се: правото на глас, еднаквост пред законите итн. Има економски и социјални права: право на дом, право...

  Човечките животи се поважни од профитот на мултинационалните компании! Поддршка за референдумот во Гевгелија против рудникот за злато

  Во четврток, 20 април, во 11.00 часот Левица ќе одржи прес конференција за поддршка на локалниот референдум во Гевгелија, кој е закажан за 23...

  Последни објави