Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Советниците на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ од Општина Центар бегаат од референдум за кулите кај Холидеј Ин

  На вчерашното продолжение на четвртата седница на Општина Центар на која на дневен ред беше поставена точката на ЛЕВИЦА - Одлуката за распишување на...

  Двете незаградени парцели спроти „Холидеј Ин” експресно заградени по притисокот на Левица за референдум

  Иако советот на Општина Центар, на четвртата седница со 21 глас ЗА, изгласа да се стават двете точки на дневен ред за парцелите спроти...

  Советниците на Левица – Центар ќе поднесат барање за локален референдум

  Кај Холидеј Ин се започна со градба. Како што многу пати досега може да посведочиме, се додека не започне да работи механизацијата, ни се...

  Левица – Центар: Власта повторно и удоволи на урбаната мафија

  РЕАКЦИЈА ДО ЈАВНОСТ Занемарувајќи ги сите граѓански иницијативи, апелите од експертите и добробитот на жителите на Општина Центар, владејачката СДСМ, по кој знае кој пат...

  Левица – Центар: Зошто може да се спроведе конкурс за „Треска”, но не и за „Холидеј Ин”?

  Пред три дена, Општина Центар на Електронскиот систем за јавни набавки и официјалната веб-страна на Општина Центар (конечно!) го објави Конкурсот за изработка на...

  Богдановиќ користи гужва пред крајот на мандатот за уште неколку „бонбона” бизниси

  Случајност или не, токму пред завршетокот на мандатот на градиначаникот Саша Богдановиќ, уставен суд го укина мораториумот за градежни активности во Центар. За само...

  Последни објави