Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Сомнителна распределба на средствата за субвенционирање на клими и велосипеди во Прилеп

Не стивнуваат реакциите на граѓаните за малверзацијата која им ја приреди Општина Прилеп со петте милиони денари субвенција, односно надомест на дел од трошоци...

Кој му дозволил на прилепскиот градоначалник привилегирани услови за нега во прилепската болница?

Иако со добра клиничка слика сепак некој од менаџментот на болницата се ставил над законите и се дрзнал градоначалникот Илија Јованоски да го смести...

Последни објави