Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Општина Илинден планира зголемување на цените на водата за граѓаните додека на компаниите им ја дава бесплатно

Поради економската криза во која се наоѓа Република Македонија, минатиот месец претставник од ЈКП Водовод – Илинден најави можно поскапување на дистрибуција на водата...

Тупанчески молчи за организираната параполиција на СДС за Илинден

Скандалозен е молкот и немањето реакција на министерот за правда, Никола Тупанчески, за насилничкото и противуставно организирање на затворската полиција, заради штитење на врхушката...

(Видео) Министерот Тупанчески да побара разрешување на Филип Андонов поради закани и злоупотреба на затворската полиција

Вчера целата јавност беше сведок како незаконски и брутално се злоупотребува полицијата, затворската полиција, како и началници, заради заштита на партиската врхушка на СДС! Нашиот...

(Видео) Параполициските структури на СДС малтретираа народ на Мечкин Камен

Хибридниот режим вчера во целост демонстрираше како насилнички се брани од незадоволството на обичните граѓани - преку мобилизација на партиски бандити и криминалци да...

Општина Илинден предводена од ВМРО ДПМНЕ потрошила 4.1 милиони денари за консултантски услуги

Општина Илинден во периодот од 2019 година до мај 2022 година потрошила неверојатни 4.1 милиони денари за консултантски услуги кон Адвокатското друштво Китановски. Од овие...

Левица – Илинден: Во општина Илинден советниците на ДПМНЕ и СДСМ гласаа против предлогот на Левица за пренос во живо на работата на Советот,...

Додека ДПМНЕ и СДСМ шират невистини и кажуваат дека Левица била во скриен сојуз со едните или другите и додека двете политички партии се...

Последни објави