Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Левица Делчево ќе ја поддржи иницијативата за надомест на оштетените домови поради невремето

По синоќешното невреме кое го зафати градот Делчево и околните села, огромните штети кои ги имаат жителите на своите домови и станбени комплекси, а...

Советникот од Левица со иницијатива огласите за вработување да се објавуваат на општинските канали на Општина Гевгелија

Советникот од редовите на Левица - Гевгелија, Сашко Јанчев, денес поднесе иницијатива за ставање точка на дневен ред со која се предвидува огласите за...

Левица побара инспекциски надзор за користење на знамиња на други држави на спортски натпревари

Левица поднесе Иницијатива за вршење на вонреден инспекциски надзор до Агенција за млади и спорт, а против ФК Шкупи и ФФМ. Од страна на навивачката...

Советниците на Левица поднесоа иницијатива за изработка на мурали и поттикнување на уметнички туризам во Општина Ѓорче Петров

Општината Ѓорче Петров позиционирана како западен влез на градот Скопје, со многу малку содржини го задржува вниманието на намерните и случајните минувачи низ условно...

Левица поднесе барање за инспекциски надзор за модната конфекција „Стоби“ од Велес

Модната конфекција „СТОБИ” од Велес повторно го злоупотребува Законот за работни односи и ги крши правата на работниците. Во Левица се обратија работници, вработени...

Не може Уставот за функционерите да биде мајка, а за обичниот народ маќеа

Денес, Правниот сектор на Левица, до Уставниот суд на РМ поднесе иницијатива за оценка на уставноста и законитоста на владината Одлука со која, за...

Последни објави