Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

More

  ТАГ:

  Димитар Апасиев во живо, во емисијата Магазин на ТВ Сител

  Каков е Апасиев во приватниот живот? Гостување на пратеникот и лидер на Левица, Димитар Апасиев во емисијата Магазин на ТВ Сител. Темите овојпат не се...

  (Видео) Крмов: Целта на Законот за државјанство е да имаме вештачки наплив на 70-80.000 нови државјанства

  Изјава на пратеникот на Левица Борислав Крмов за Канал 5, каде ги објаснува причините за блокадата на Левица на Собранието на Република Македонија и...

  (Интервју) Апасиев: Борбата против штетниот Закон за државјанства е долга и исцрпувачка но, ние сме решени да одиме до крај

  Интервју на претседателот на Левица Димитар Апасиев за ТВ Сител: „Не ми е гајле што велат ни ВМРО ни СДСМ, тие знаат дека ние не...

  (Интервју) Пратеникот Борислав Крмов, гостин во живо во емисијата „Утрински Брифинг“

  Пратеникот Борислав Крмов, гостин во живо во емисијата „Собраниски Брифинг“ https://www.youtube.com/watch?v=6yE3HPCL9gk  

  Dimitar Apasiev: Nova Levica, angažovana muzika i kultura

  Интервју на претседателот на Левица, Димитар Апасиев за регионалниот музички портал ,,Рокомотива". Интервјуто е дел од серијалот ,,Нова левица - ангажирана музика и култура",...

  Апасиев со порака до младите за босанскиот регионален серијал „Перспектива“

  Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, во регионалниот серијал „Перспектива плус“, на теми поврзани со профилот на еден пратеник, политичката култура во Македонија, девастираниот систем...

  Последни објави