Добредојдовте на официјалната веб-страница на Левица

ТАГ:

Иван Јованоски од Левица првостепено осуден за инцидентот со Заев

Членот на политичката партија Левица, Иван Јованоски првостепено е осуден во политички монтиран случај, по директива на поранешниот премиер Зоран Заев! На само еден ден...

Екс премиерот Заев повторно не се појави на судскиот процес против Иван Јованоски за настанот на 11 октомври

Екс премиерот Зоран Заев ниту денеска не се појави на третото и последно рочиште од судскиот процес кој во Прилеп се води против локалниот...

Обвинението за Иван Јованоски е класичен политички прогон – Прифатено барањето на одбраната Заев да се јави како сведок

Денес започна судењето против нашиот член на Централен Комитет, Иван Јованоски, кој при одбележувањето на 11 октомври на Могилата на непобедените, упати јасна порака...

(Видео) Левица – Прилеп со 400 амандмани и над 200 потписи денес за прв пат успеа да спречи продажба на народен имот

„Левица стои цврсто на својот став, нема да дозволиме ниту еден метар квадратен да падне во рацете на локалните ситни олигарси.”- говор на советникот...

(Видео) Костоски: Каде се парите од откажаните настани за култура во 2021 година на општина Прилеп?

За 2022 год. во програмата за култура се предвидуваат “вкупно потребни средства” од 8.970.000 ден. или окулу 146.000 евра за цела година. Тоа се...

(Видео) Јованоски: Страв од јавност на “транспарентното” ДПМНЕ – Прилеп?

Пренос на седниците на локалниот Совет во живо - толкувано како кршење на Деловник и постапување незаконски, од страна на претседателот на Советот во...

Последни објави